Nohejbalový turnaj - 28. ročník


Zápas o třetí místo Finále Družstvo ličenských 3 misto Rudá hvězda Žamberk 3 misto Rudá hvězda Žamberk 1 misto Peklo jakub mrákava
Mistr světa v Ličně
Letos přijel na nohejbal do Lična i několikanásobný mistr světa, mistr Evropy, mistr České republiky, vítěz PMEZ a nohejbalista roku Jakub Mrákava.

V sobotu 6.7. uspořádala TJ Sokol Lično již 28. ročník nohejbalového turnaje trojic. Družstva byla rozlosována do čtyř skupin, z každé postoupila tři nejúspěšnější do dvou semifinálových skupin. Poté se již bojovalo o konečné umístění. Nejlepším celkem v konkurenci 18 týmů se stalo družstvo z Pekla, které ve finále porazilo loňského obhájce tým Hájovny. Vítězné družstvo startovalo ve složení Jedlinský, Hostinský a Prachař. K vidění byly urputné boje, které proběhly ve velice přátelské atmosféře a v duchu fair play. Počet i kvalita družstev startujících na tomto turnaji je každým rokem vyšší. Pravidelně se turnaje zúčastňují vítězové krajského přeboru z Pekla (Jedlinský, Hostinský, Prachař, Kytlík, Příhoda, Krejčík), ale stejně tak si přijedou vyzkoušet tento krásný sport i kluci nehrající žádnou soutěž. Za zmínku určitě stojí i to, že letos přijel na nohejbal do Lična i několikanásobný mistr světa, mistr Evropy, mistr České republiky, vítěz PMEZ a nohejbalista roku Jakub Mrákava. Pořadatelé se už těší a pomalu se začínají připravovat na další ročník, který se uskuteční opět první červencovou sobotu v roce 2014.

Sponzoři turnaje:
Obec Lično, Sokol Lično, Triztal Lično - výroba oken a dveří, Dapi - obuv Rychnov n. Kn., BEAS Lično - pekárna, UNIPRINT Rychnov n. Kn. - tiskárna, G - centrum Lično - auto - pneu - servis, EKOOIL Lično - výkrm brojlerů, PANAS Kostelec n. Orl. - prodej dřevoobráběích strojů, HDB Vamberk - síť čerpacích stanic, Motorsport Kopecký Kostelec n. Orl., Agrico Týniště n. Orl. - prodej zahradní a zemědělské techniky, Obklady a dlažby Morávek Kostelec n. Orl.

Konečné pořadí:
1) Peklo
2) Hájovna
3)Rudá hvězda Žamberk
4) Zlatovláska tým
5) Mnětice
6) Píďosauři
7) Brkalové
8) Lično
9) Lično Hůrka
10) Dej to nahoru
11) Gulášci
12) Tutleky
13) TBH
14) Častolovice
15) Gerdíci
16) Cabalkovci
17) Halda tým
18) Invaze hrdinů
Foto a text: Mgr. Jan Plašil